Cena wynajmu toalety przenośnej

cena wynajmu toalety typu toalety przenośne (1)

Przenośne toalety, to nieodłączny element każdego placu budowy czy imprezy masowej. Są one najczęściej wybierane spośród przenośnych ubikacji z uwagi na swoją niezawodność, bezawaryjność oraz łatwość serwisowania. Co więcej, koszty wynajmu toalety przenośnej nie obciążą zbytnio domowego budżetu. Ile kosztuje wynajęcie ubikacji?

Toalety przenośne – cennik

Ciężko ustalić jednoznaczny cennik wynajmu toalety. W przypadku wynajęcia plastikowych ustępów wiele zależeć będzie od naszych wymagań, ilości serwisów w miesiącu oraz rodzaju sanitariatu. Krótko mówiąc – wpływ na wysokość ceny wynajmu przenośnej toalety ma bardzo wiele czynników. W przypadku toalety, w pierwszej kolejności musimy ustalić, ile osób będzie z niej korzystać. W przypadku dużych imprez wiadome jest, że będziemy musieli zainwestować w kilka lub nawet kilkanaście pojedynczych ustępów, lub na ich miejsce zdecydować się na kontener przystosowany do pełnienia funkcji łazienki. W takim kontenerze zmieścimy nawet kilka lub kilkanaście muszli, umywalek lub natrysków. Wszystko w zależności od potrzeby.

Dlatego na początku musimy ustalić, dla jakiej liczby osób będziemy wynajmować toalety. Im więcej toalet wynajmiemy, tym więcej zapłacimy, jednak w przypadku większych zamówień cena przypadająca na jedną toaletę będzie proporcjonalnie mniejsza. W celu stworzenia zarysu kosztów wynajmu toalety skupimy się na kosztach wynajęciu pojedynczej toalety przenośnej. Taka inwestycja nie powinna zbytnio obciążyć naszego budżetu. Ile będą kosztować toalety przenośne. Wynajem, cennik wynajmu można oprzeć w pierwszej kolejności o ilość serwisów w miesiącu. Im będą one częstsze, tym więcej zapłacimy za wynajem pojedynczej toalety. Za standardowo wyposażoną toaletę z jednym serwisem w miesiącu zapłacimy miesięcznie około 300 zł. Za tę samą toaletę z dwoma serwisami w miesiącu zapłacimy już około 50 do 100 zł więcej. W przypadku toalet lepiej wyposażonych, w na przykład lustra, pisuary, umywalki i maty antypoślizgowe, zapłacimy już około 500 zł miesięcznie, a w przypadku częstszych serwisów odpowiednio więcej.

Toaleta przenośna – cena

Ile kosztuje zakup przenośnej toalety? Tutaj też trudno będzie odpowiedzieć jednoznacznie. Podobnie jak w przypadku wynajmu, cena za zakup przenośnej toalety będzie różnić się w zależności od opcji przez nas wybranej. Lepiej doposażone toalety, będą kosztować odpowiednio więcej. Ile zapłacimy za standardowy toj toj. Cena za taką kabinę wyposażona w muszlę i zbiornik wynosić będzie około 2 tys. zł. Oczywiście wiele zależy od sklepu, z którego usług skorzystamy. Jeśli jednak zależy nam na jak najtańszej opcji, to istnieje możliwość zakupu przenośnej toalety składającej się jedynie z muszli i zbiornika na nieczystości, którą możemy ustawić w specjalnym namiocie sprzedawanym w zestawie. Takie rozwiązanie jest polecane dla miłośników kempingów, którzy mimo wszystko cenią sobie komfort i wygodę w czasie podróży. Koszt takiej przenośnej toalety, to zaledwie kilkaset złotych. Bez problemu znajdziemy oferty nieprzekraczające 700 zł. Najwięcej zapłacimy za najlepiej wyposażone nowe kabiny toaletowe. Ceny za toaletę z muszą, zbiornikiem na nieczystości, umywalką, wieszakiem na ubrania, pisuarem i matą antypoślizgową, mogą osiągnąć nawet kilka tys. zł.

Dla osób poszukujących tymczasowego rozwiązania, na przykład na czas budowy istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, które umożliwia zaoszczędzenie kosztów. Polega ono na zakupieniu najtańszej kabiny, w której powstanie ustęp, na przykład drewnianej, którą dostaniemy w praktycznie każdym większym markecie budowlanym i ustawianie jej nad dołem na nieczystości, który po tym jak zostanie napełniony, zasypujemy torfem lub trotami. Jest to tak zwana toaleta kompostująca. Jest to jednak rozwiązanie zdecydowanie rzadziej wybierane. Najczęściej decydujemy się na przenośne toalety plastikowe, czyli popularne toalety. Decydując się na jej zakup, musimy liczyć się z kosztem, w zależności od wyposażenia, od około 2 tys. zł do nawet 4 tys. zł. Plastikowe toalety przenośne są bardzo wygodne w użytkowaniu. Można je łatwo wyczyścić i serwisować, dzięki czemu utrzymanie w nich higienicznych warunków nie będzie stanowiło wyzwania. Co więcej, są one trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Ile kosztuje wynajem toalety przenośnej?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje wynajem toalety przenośnej. W takiej sytuacji po pierwsze musimy odpowiedzieć sobie, na jakiego pytanie rodzaju toaleta nas interesuje? Ile osób będzie z niej korzystać? Jakie wyposażenie powinna zawierać kabina? Istotnym jest również częstotliwość przeprowadzania serwisów przez firmę, od której zdecydujemy się wynająć toaletę. W przypadku niewielkich placów budowy zwykle wystarczy wynajęcie jednej, maksymalnie kilku, podstawowo wyposażonych kabin, które serwisować będziemy w zależności od potrzeby około dwóch razy w miesiącu. W takiej sytuacji koszt wynajmu nie powinien przekroczyć za jedną kabinę, w której znajdzie się muszla i szczelny zbiornik na nieczystości około 300 zł miesięcznie. Inaczej sprawy się będą miały, jeśli zdecydujemy się na lepiej wyposażone toalety przenośne. Toalety nie tylko te z muszlą i zbiornikiem na nieczystości, lecz także te, posiadające dodatkowo umywalkę, pisuar, lustro, wieszaki, matę antypoślizgową i inne udogodnienia, które sprawiają, że korzystanie z nich jest znacznie wygodniejsze, będą kosztowały więcej, również w przypadku wynajmu. Miesięczna opłata za wynajem takiej toalety „premium”, z jednym lub dwoma serwisami w miesiącu, kosztować nas może około 500 zł. Wiele zależeć będzie również od konkretnej firmy. Ceny za podobne usługi różnić się mogą w zależności od dostawcy, regionu polski czy innych czynników, które trudno uwzględnić w krótkim artykule. Dla osób poszukujących toalet przenośnych na okoliczności, w których korzystać z nich będzie większa liczba osób, na przykład na imprezy masowe, mogą rozważyć wynajem kontenerów przystosowanych do pełnienia funkcji łazienek. W tego typu kontenerach znajdować się może kilka kabin z toaletami, natryski, stanowiska umywalek lub pisuarów. Koszt wynajmu takiego kontenera będzie zależał od jego wielkości oraz rodzaju wyposażenie.

Ile kosztuje zakup toalety przenośnej?

Ile zapłacimy za przenośną toaletę? To zależy. Najtańszą opcja będzie zakup przenośnej toalety bez kabiny wyposażonej jedynie w muszlę i zbiornik na nieczystości. Ustawia się ją w namiocie albo za parawanem, które sprzedawane są w zestawie. Jest to rozwiązanie dobre dla osób podróżujących kamperami, które nie posiadają łazienki. Takie przenośne toalety możemy stosunkowo łatwo wyczyścić, są niewielkie i poręczne, dzięki czemu bez problemu zmieścimy je wśród naszych bagaży. Dodatkowo zapewniają możliwość wygodnego załatwienia naszych podstawowych potrzeb fizjologicznych w czasie podróży nawet po pustkowiach i na odludziu. Ile kosztuje taka przenośna toaleta? Bez większego problemu znajdziemy modele, za które zapłacimy nie więcej niż 700 zł. Jest to opcja najtańsza i w zasadzie najlepsza dla osób poszukujących toalety na podróże.

Jaki jest koszt przenośnej toalety na działkę rekreacyjną? Tutaj mamy znacznie większą możliwość wyboru. Prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie plastikowa toaleta. Dlaczego? Po pierwsze są one wykonane z plastiku. Jest to materiał odporny na działanie zróżnicowanych warunków atmosferycznych, zarówno słońca, jak i śniegu i deszczu. Dzięki temu toaleta taka może służyć nam latami bez potrzeby dodatkowej jej impregnacji lub malowania, co będzie niezbędne w przypadku ustępów drewnianych. Koszt takiej plastikowej przenośnej toalety zależeć będzie od rodzaju wyposażenia. Te z podstawowymi akcesoriami jak muszla i zbiornik na nieczystości, bez dodatkowych udogodnień, kosztować będą około 2 tys. zł. Jeśli zdecydujemy się na kabinę z umywalką, pisuarem, matami antypoślizgowymi, wieszakami, lustrem i innymi akcesoriami, to będziemy musieli liczyć się z większymi kosztami. Ceny najlepiej wyposażonych toalet dochodzą do kilku tysięcy złotych. Zaletą tego typu toalet jest to, że znacznie łatwiej utrzymać w nich czystość, niż w drewnianych ustępach. Możemy je umyć i opróżnić zbiorniki na nieczystości. Dzięki temu utrzymanie higieny kabinie będzie znacznie prostsze, a dzięki temu korzystanie z niej jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.

Gdzie ustawić toaletę na działce?

Dla osób, które sądziły, że mogą ustawić toaletę gdziekolwiek na swojej działce rekreacyjnej, nie mamy dobrej wiadomości. To gdzie toaleta powinna zostać ustawiona, jest ściśle określone w przepisach. Wynika to z potrzeby ochrony ujęć wody pitnej i zminimalizowania ryzyka epidemicznego. Dlatego też toaleta bezodpływowa nie powinna być ustawiona bliżej niż dwa metry od działki sąsiedniej i pięć metrów od okien i drzwi pomieszczeń, w których przebywają ludzie. Toaleta nie powinna stać również bliżej niż piętnaście metrów od najbliższej studni, z której woda jest spożywana przez ludzi. W przeciwnym wypadku ryzykujemy, że przedostaną się do niej niebezpieczne bakterie, jak na przykład escherichia coli, którą zakażenie może spowodować nawet zgon. Toaleta przenośna, jest idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających działkę rekreacyjną, która nie jest podłączona do kanalizacji. Warto również zadbać o względy estetyczne. Jeśli działka, na której planujemy ustawić toaletę, stanowić będzie również naszą strefę relaksu, to warto, aby kabina została ustawiona w ustronnym miejscu. Dzięki temu nie zaburzymy obrazu ogrodu i zapewnimy sobie więcej prywatności w czasie korzystania z toalety.

Jak widać ustawienie toalety na działce wcale nie jest prostą sprawą i nie może stać on gdziekolwiek. W przypadku rozwiązań tymczasowych, na przykład budowy, warto rozważyć wynajęcie toalety. Jeśli jednak poszukujemy trwałego rozwiązania dla naszej działki rekreacyjnej, to lepiej będzie zdecydować się na zakup przenośnej toalety. Koszt toalety wyposażonej w podstawowe akcesoria powinien oscylować w okolicach 2 tys. zł. Kabiny posiadające dodatkowe udogodnienia będą kosztowały odpowiednio więcej.