
Toalety przenośne na stałe wpisały się w polski krajobraz. Spotkamy je nie tylko biorąc udział w masowych eventach organizowanych na świeżym powietrzu, ale także na placach budów, działkach letniskowych bez dostępu do wody i kanalizacji, a nawet w licznie odwiedzanych przez turystów tatrzańskich dolinkach. Przenośne toalety mają określoną pojemność. Wymagają więc opróżniania. W jaki sposób opróżnia się toalety przenośne i jak często należy to robić? Sprawdźmy.
Jak się odbywa opróżnianie toalet przenośnych?
Historia toalet przenośnych rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX wieku. Bardzo szybko zaczęto je nazywać toalety przenośne. Nazwa ta przyjęła się także w Polsce. Toalety przenośne to toalety, których integralną częścią jest bezodpływowy zbiornik na fekalia. Oznacza to, że musi on być regularnie opróżniany. Samodzielne opróżnianie, konserwacja i czyszczenia przenośnej toalety nie jest możliwe. Na rynku działają na szczęście firmy, których specjalnością jest wypożyczanie oraz serwis przenośnych toalet. W ramach serwisu klienci mogą liczyć na opróżnianie toalet. Dodatkowo firmy te zajmują się też ich czyszczeniem i dezynfekcją. Warto pamiętać, że niektóre toalety dodatkowo wyposażone są w przenośne umywalki. Ich opróżnianiem zajmują się te same firmy, które opróżniają zbiorniki na nieczystości w toaletach przenośnych. Firmy, które specjalizują się w kompleksowym serwisowaniu toalet przenośnych posiadają na wyposażeniu auta asenizacyjne służące do wywozu nieczystości. Zbiorniki w tych samochodach mają bardzo różną pojemność. W tych najmniejszych pomieści się tylko 1 200 l, ale są i takie o pojemności dziesięciokrotnie większej. Proces opróżnia zarówno toalet, jak i przenośnych umywalek odbywa się w sposób sprawny i szybki. Gdy zbiornik toalety zostanie opróżniony, kabina jest dokładnie czyszczona myjką ciśnieniową. Przed przystąpieniem do opróżniania toalety do zbiornika wlewany jest specjalny preparat. Ułatwia on jego opróżnienie i neutralizuje nieprzyjemny zapach.
Co ile czasu należy opróżniać toaletę?
Nie da się tego jednoznacznie określić. Zbiorniki w toaletach mają bowiem bardzo różną pojemność. Są oczywiście takie, które mają pojemność 250 l, ale są też znacznie mniejsze. Częstotliwość opróżniania tylko jednak częściowo zależy od pojemności zbiornika na nieczystości. Jak często należy go opróżniać, zależy także od liczby osób korzystających z toalety. Opróżnianie toalety może się więc odbywać zarówno raz w miesiącu, jak i raz w tygodniu. Regularne opróżnianie toalety przenośnej jest gwarancją komfortowego korzystania z niej. Kabiny są bardo dokładnie myte nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz. Kabina jest także dezynfekowana przy pomocy specjalnych środków dezynfekujących. Płyn, który wlewany jest do zbiornika zawiera nie tylko substancje zapachowe, które neutralizują przykry zapach. W jego składzie znajduje się również substancja dezynfekująca. Sprzęt, który wykorzystywany jest do mycia i dezynfekcji toalet przenośnych jest nowoczesny. Doskonale radzi sobie z zanieczyszczeniami nie niszcząc przy tym powierzchni kabiny. Wszystkie chemiczne preparaty używane podczas opróżniania, mycia i dezynfekcji przenośnego WC są całkowicie bezpieczne dla osób, które będą z niego korzystać.
Ile kosztuje opróżnianie toalety typu WC?
To bardzo ważne, a więc często zadawane pytanie przez osoby, które zdecydowały się na zakup bądź wynajem przenośnej toalety. Nie da się na nie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż cena usługi zależy od bardzo wielu czynników. Decydujące znaczenie mam lokalizacja firmy, która oferuje usługę opróżniania przenośnego WC. W poszczególnych bowiem miejscowościach na terenie kraju opłaty za wywóz nieczystości płynnych są mocno zróżnicowane. Wiele firm oferuje nie tylko opróżnianie, czyszczenie i dezynfekcję przenośnych WC, ale także zaopatrzenie w środki czystości. Bardzo często więc cena za usługę opróżniania toalety jest ustalana indywidualnie dla każdego klienta.