Kabiny typu toi toi

Bez wątpienia kabiny typu toi toi stały się jednym z najpotrzebniejszych i najpopularniejszych typów toalet przenośnych, które możemy spotkać w większości miejsc, gdzie jest duże skupisko ludzi. Ten rodzaj przenośnych toalet jest bardzo ważny dla nas ze względu na to, że zapewnia ono ochronę zdrowia społecznego oraz chroni środowisko przed zanieczyszczeniami. Takie toalety dostępne są zarówno na wynajem, jak i na sprzedaż, a dzisiaj zajmiemy się tym drugim zagadnieniem, ponieważ zakup odpowiedniego modelu jest dość skomplikowanym przedsięwzięciem.

Kabiny toaletowe przenośne

Zanim zajmiemy się aspektem sprzedaży, warto zainteresować się historią przenośnych toalet. Pomoże to w jakimś stopniu w wyborze firmy, od której warto kupić taką toaletę. Pierwsze kabiny typu toi toi powstały w Ameryce w latach 50, a wszystkim dobrze znane Satellite Industries jest jedną z pierwszych firm, która zaczęła sprzedawać przenośne toalety. Produkcja toalet prowadzona przez tę firmę jest do dzisiaj. Kiedy pierwsze przenośne toalety pojawiły się w Europie?

Europejski rozwój w tym kierunku zawdzięczamy Niemcom, a dokładniej mówiąc amerykaninowi Freddiemu Edwards, który w 1973 roku sprowadził pierwszą przenośną toaletę na Stary Kontynent. Założył on firmę Port San Ser, która przez długi czas była jedyną europejską firmą, świadczącą usługi wynajmu toalet przenośnych. Dziś po tej firmie na ma śladu, ale ma ona wielu naśladowców, w tym w Polsce. Jeśli chodzi o polską historię toalet przenośnych to pierwszą firmą, która utrzymuje swoją działalność jest Toyka. To przedsiębiorstwo prowadzi sprzedaż wysokiej jakości toalet przenośnych różnego rodzaju – od turystycznych, przez publiczne przenośne.

Kabina typu toi toi – sprzedaż

Na polskim rynku istnieje wiele podmiotów, które oferują sprzedaż detaliczną oraz hurtową kabin typu toi toi. Jednym z takich przedsiębiorstw jest wyżej wspomniane Satellite, które ma swoje oddziały również w naszym kraju. Firma ta swoje doświadczenie przekłada na produkcję toalet, dlatego toalety wychodzące spod szyldu amerykańskiego giganta uważane są za jedne z najlepszych dostępnych na naszym rynku. Oferują oni trzy grupy modeli przenośnych kabin:

  • specjalne – takie kabiny w głównej mierze przygotowane są pod wymogi klienta. Jeśli klient zażyczy sobie, żeby w kabinie zamiast toalety znajdował się prysznic, to nie stanowi problemu dla firmy. Ich dużą zaletą jest mobilność – wiele modeli można wyposażyć w kółka, dzięki którym można w łatwy sposób transportować kabinę,
  • dostosowane do wózków inwalidzkich – jak sama nazwa mówi, są to kabiny przystosowane przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Są one przede wszystkim większe niż standardowe kabiny. W takim toaletach znajduje się wiele udogodnień, które mają za zadanie ułatwić osobom z niepełnosprawnością załatwić swoje potrzeby,
  • standardowe – jest to ostatnia grupa modeli, która znajduje się w ofercie Satellite. Znajdują się w niej najwyższej jakości modele przystosowane do użytku przez każdego człowieka, który nie wymaga specjalnych udogodnień. Różnią się one przede wszystkim wyglądem oraz materiałami, które zostały wykorzystane do produkcji kabin.

Kabiny typu toi toi sprzedaje również wiele innych podmiotów obecnych na polskim rynku. Między innymi Toyka oferuje wyłącznie sprzedaż przenośnych toalet. Jak wyżej wspomnieliśmy, oferują oni dwa rodzaje toalet przenośnych: publiczne przenośne kabiny typu toi toi, oraz turystyczne toalety nastawione na prywatne korzystanie.

Kabina typu toi toi – wymiary

Podczas wyboru kabiny typu toi toi są ważne również jej wymiary. Państwowe wymogi à propos toalet publicznych mówią o tym, że przenośna toaleta nie może być mniejsza niż 190 cm wysokości i nie może mieć mniej niż 80 cm szerokości.

Jeśli chodzi o kabiny dla osób niepełnosprawnych, to w tym przypadku wymogi są nieco inne, a to ze względu na osoby poruszające się na wózku. Takie toalety nie mogą mieć mniej niż 150 cm wysokości oraz mniej niż 150 cm szerokości. Wymogi co do toalet dla osób niepełnosprawnych uwzględniają również wyposażenie, które musi w znacznym stopniu ułatwić korzystanie osobom z niepełnosprawnością. Wymagane są obręcze oraz podjazd dla wózków.

Kabina typu toi toi – cena

Wszystkich pewnie ciekawi koszt zakupu takiej toalety przenośnej. Każdy producent ma inne ceny, które w większości uzgadniane są z klientem indywidualnie. Dobrym przykładem jest amerykański gigant Satellite. Oczywiście niektóre firmy prowadzą własne sklepy internetowe. Przykładowo cena zakupu podstawowego modelu od Toyka wynosi 2214 zł (cena netto), a Clipper żąda od klientów o wiele więcej – ceny zakupu nowej toalety o pojemności 265 litrów wynosi 2900 zł. Co ciekawe, toalety przenośne możemy również kupić na serwisach aukcyjnych.

Kabina typu toy toy – cena

Na serwisach aukcyjnych takich jak allegro również można kupić przenośne toalety. Jednak egzemplarze, które możemy znaleźć na aukcjach, są modelami z podstawowym wyposażeniem. Ceny zaczynają się 1100 zł za używany egzemplarz, a za nową toaletą należy zapłacić co najmniej 2000 zł plus przesyłka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version