Przenośne WC

Przenośne WC, to idealne urządzenie dla miłośników kempingów i działkowiczów, którzy równocześnie cenią sobie wygodę i pomimo warunków nie chcą rezygnować z komfortowej toalety. Czy warto zainwestować w przenośne WC? Czy jest łatwo dostępne na rynku i jaka jest jego cena? Podpowiadamy.

WC przenośne

Przenośne WC może przybierać najrozmaitsze formy. Od stosunkowo niewielkiej instalacji w postaci muszli, z niewielkim zbiornikiem na nieczystości, którą bez problemu zmieścimy do kampera. Takie WC będzie dobrym wyborem dla każdego amatora kempingów i wycieczek samochodowych, którzy równocześnie cenią sobie korzystanie z wygodnej toalety i nie chcą być zmuszeni do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych na dziko, co jest niewygodne i szkodliwe dla środowiska naturalnego. Tego typu przenośne WC możemy również posiadać na swojej działce. W tym jednak przypadku zdecydowanie częściej wybiera się przenośne kabiny toaletowe, które poza tym, że posiadają muszlę i zbiornik na nieczystości, to są zabudowane z każdej strony. Dzięki temu dają prywatność osobie, która z niej korzysta i zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Tego typu kabina będzie zdecydowanie lepszym wyborem dla osób poszukujących sanitariatów na budowę, działkę rekreacyjną, czy różnego rodzaju wydarzenia. Dlaczego? Dla przykładu pozostali działkowicze z pewnością będą wdzięczni, jeśli oszczędzimy im widoku nas samych zasiadających na muszli.

Przenośne WC, to idealny sposób na udaną podróż czy kemping. Amatorzy podróży w dzikie i mało dostępne miejsca, którzy wolą sen bliżej natury od wygód hoteli, powinni zaopatrzyć się w przenośną toaletę, jeśli ich kamper nie jest wyposażony w stacjonarny węzeł sanitarny. Przenośna ubikacja, która będzie idealna na tego typu wyprawy, jest najczęściej dostępna pod postacią muszli i opróżnianego, szczelnego zbiornika na nieczystości. Muszla ustawiana jest na zbiorniku. WC przenośne możemy ustawić w dogodnym dla nas miejscu i w razie potrzeby otoczyć, na przykład parawanem, co zapewni nam większą prywatność i da poczucie bezpieczeństwa w trakcie korzystania z ubikacji. Przenośne WC na działkę w takiej postaci dostaniemy już za kilkaset złotych. Jest ono stosunkowo niewielkich rozmiarów, dzięki czemu bez problemu zmieścimy je do naszego wozu kempingowego, a poza sezonem możemy je przechowywać w garażu, czy innym podobnym miejscu.

Przenośne WC na działkę

Wybierając przenośne WC na działkę, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jeśli jest to działka położona wśród ogródków działkowych w mieście, to zdecydowanie lepszym wyborem dla nas będzie wybranie toalety zapewniającej nieco więcej prywatności. Przenośne WC, które zasłaniamy parawanem, sprawdzające się na kempingach i w czasie podróży, na działce rekreacyjnej może okazać się niewystarczające. Z pewnością właściciele innych ogródków będą nam wdzięczni, jeśli oszczędzimy im widoku nas samych załatwiających potrzeby fizjologiczne. Dlatego wybierając WC na działkę, lepiej będzie zainwestować w zabudowaną kabinę. Pamiętajmy również, że i usytuowanie naszej przenośnej toalety nie może być przypadkowe. W sytuacji ustawiania jej na działce musimy uważać, aby nie znalazła się ona bliżej niż dwa metry od działki sąsiadującej i około 5 metrów od okien i drzwi pomieszczeń, w których przebywają innego osoby.

Przenośne kabiny WC

Jak już wspomniano, przenośne kabiny WC będą szczególnie polecane osobom poszukującym sanitariatu na budowę, działkę rekreacyjną, czy też na różnego rodzaju wydarzenia okolicznościowe. Są bardzo wygodne, ponieważ kiedy już przestaną być niezbędne w danym miejscu, to po ich opróżnieniu i wyczyszczeniu, możemy je bez najmniejszego problemu przenieść tam, gdzie są w danej chwili potrzebne. Przenośne kabiny WC są najczęściej plastikowe, dzięki czemu są odporne na działanie wszelkich czynników atmosferycznych i nie musimy zaprzątać sobie głowy ich dodatkowym zabezpieczeniem i impregnacją, jak ma to miejsce w przypadku ustępów drewnianych. Na rynku dostępne są przenośne kabiny WC w cenie od kilkuset złotych, do około trzech tysięcy złotych. Wszystko zależy od jakości ich wyposażenia. Znajdziemy najprostsze toalety, wyposażone jedynie w muszę i zbiornik na nieczystości, ale również takie, które posiadają pisuary, umywalki i inne udogodnienia.

Sprzedaż przenośnych WC

Przenośne toalety są bez problemu dostępne na rynku. Możemy skorzystać z usług firmy, która zajmuje się sprzedażą przenośnych sanitariatów lub sprawdzić ich ofertę w popularnych marketach budowlanych. Niewielkie przenośne WC ze zbiornikiem na nieczystości dostaniemy już za kilkaset złotych. Zabudowane kabiny są z reguły nieco droższe. Te o najbardziej bogatym wyposażeniu, z pisuarami i umywalkami, osiągają ceny do około trzech tysięcy złotych.

Wynajem przenośnych WC

Dla osób poszukujących jedynie tymczasowych rozwiązań, na przykład z okazji różnych wydarzeń kulturalnych lub też w czasie budowy i temu podobnych sytuacji, lepszym rozwiązaniem może okazać się wynajem przenośnych toalet zamiast ich kupna. Na rynku dostępne są firmy, które prowadzą wynajem zarówno pojedynczych kabin pod postacią toi–toi, jak i całych sanitariatów z natryskami, muszlami i pisuarami, umieszczanych w obszernych, przenośnych kontenerach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version