Wynajem toalet przenośnych Poznań

Organizacja imprez masowych oraz placów budowy wiąże się w wieloma sprawami organizacyjnymi, które pozwolą w legalny sposób zaplanować wydarzenie w plenerze oraz miejsce budowy. Jedną ze spraw, którą pracodawcy oraz organizatorzy muszą załatwić przed rozpoczęciem, jest zaplecze sanitarne. W obu przypadkach bardzo dobrze sprawdzą się kabiny sanitarne, kupione lub wynajęte od firmy specjalizującej się w dostarczaniu toalet przenośnych. Jako że Poznań jest stolicą województwa wielkopolskiego, które jest jednym z najczęściej wybieranych przez studentów miastem w Polsce. Taki zbieg okoliczności skutkuje tym, że firmy wynajmujące kabiny WC, mają „pełne ręce roboty”, szczególnie przy organizacji imprez plenerowych, których w tym mieście jest stosunkowo dużo.

Toalety przenośne

Zanim jednak skupimy się na firmach, które oferują swoje usługi na terenie stolicy wielkopolski, warto zastanowić się nad znaczeniem pojęcia „wynajem toalet przenośnych”, a także nad samym znaczeniem słów „toalety przenośne”. Mimo że pojęcie toalet przenośnych, jest wszystkim dobrze znane i najbardziej kojarzą się z nimi toalety typu toalety przenośne, które cieszą się dużą popularnością, to jednak takich toalet jest o wiele więcej. Różne firmy mają w swojej ofercie odmienne modele i rodzaje toalet przenośnych. Wyróżnić możemy standardowe toalety przenośne przeznaczone do użytku publicznego, a także toalety przenośne, które określane są mianem turystycznych. Te drugie są zaprojektowane z myślą o korzystaniu głównie przez osoby prywatne.

Toalety przeznaczone do użytku publicznego, możemy podzielić na pojedyncze kabiny, które przystosowane są do korzystania przez jedną osobę i możemy znaleźć wiele modeli takiej toalety, które różnią się materiałami, z których są wykonane, oraz wyposażeniem. Możecie w ofertach różnych firm znaleźć kabiny WC, które mogą zostać podłączone pod bieżącą wodę, a także takie, które dostępu do wody nie mają i wszystkie nieczystości zbierane są w specjalnym zbiorniku znajdującym się pod stanowiskiem siedzącym.

Oprócz typowych, pojedynczych kabin można wynająć całe kontenery, które są podzielone na dwie strefy (takie kontenery posiadają dwie toalety: damską i męską).

Toalety przenośne tzw. turystyczne, są przeznaczone jedynie do użytku prywatnego, a to wszystko przez fakt, że są one głównie dostępne w sprzedaży przez niektóre firmy. Taki rodzaj toalety jest rzadkością, jeśli chodzi o wynajem toalet przenośnych.

Oczywiście o wszystkie toalety przenośne, należy odpowiednio zadbać, dlatego wiele przedsiębiorstw oferujących wynajem kabin sanitarnych, oferuje również dodatkową usługę, jaką jest serwis WC. Ta usługa jest bardziej skomplikowana, niż wszystkim mogłoby się wydawać i obejmuje szereg czynności, które mają za zadanie przywrócić toaletę do stanu sprzed eksploatacji. Serwis, to takie czynności jak:

  • opróżnianie i dezynfekcja zbiornika na nieczystości,
  • dezynfekcja całej kabiny,
  • uzupełnienie zbiornika płynem dezynfekująco-zapachowym, który ma za zadanie zneutralizować wszystkie bakterie powstałe w wyniku fermentacji fekaliów,
  • uzupełnienie wszystkich braków, które dotyczą między innymi papieru toaletowego i mydła,
  • naprawienie wszelkich usterek powstałych w wyniku użytkowania.

Żeby móc przeprowadzić serwis WC, firma musi posiadać specjalny samochód asenizacyjny.

Firmy funkcjonujące w mieście Poznań

W Poznaniu funkcjonuje wiele firm specjalizujących się w wynajmie i sprzedaży toalet przenośnych. Jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw, które się w tym specjalizuje, jest WC Serwis. Oferują oni wiele rodzajów toalet przenośnych, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem, lecz także wyposażeniem, które bezpośrednio wpływa na komfort korzystania z takiego rodzaju toalety przenośnej. Oprócz typowych kabin toy toy oferują również wynajem masywnych kontenerów, w których możecie znaleźć dwie toalety (męską i damską) oraz w swojej ofercie mają także możliwość przeprowadzenia serwisu toalet przenośnych.

Inną bardzo znaną w stolicy Wielkopolski jest Clipper, który wyróżnia się na tle innych firm oferujących wynajem toalet typu toj toj. Oprócz wynajmu toalet przenośnych oferują również ich sprzedaż. Oferta tego producenta, jest o tyle wyjątkowa, że oferują oni modele toalet, których nie znajdziecie w katalogu innych firm. Oczywiście oferują one standardowe kabiny toalety przenośne, które są nam wszystkim znane, to również mają w swojej ofercie toalety leśne, które zostały stworzone tak, aby funkcjonowały w zgodzie z naturą. Wykonane one są z impregnowanego drewna, które charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne szkodliwe dla normalnego drewna. Wyjątkiem w ich ofercie jest Clip Trio, czyli kompletne zaplecze sanitarne zbudowane z trzech kabin. Znaleźć w niej możecie strefę z prysznicem oraz z toaletą.

Wynajem

W Poznaniu funkcjonuje wiele firm specjalizujących się w wynajmie toalet przenośnych. Jedną z nich pokrótce poznaliście już wcześniej i mowa tutaj o WC Serwis. Usługi, które świadczą, są kompleksowe i podchodzą do tematu toalet przenośnych z pełnym profesjonalizmem. Oferują oni wynajem krótkoterminowy i długoterminowy, a w swojej ofercie mają również możliwość przeprowadzenia serwisu WC (oczywiście za dodatkową opłatą).

Inną firmą, która również została wcześniej wspomniana jest Clipper. To przedsiębiorstwo oferuje również wynajem wszystkich swoich modeli, w tym kultowego już Clip Clop. W ich ofercie znajdziecie wiele innych usług, które ta działalność może wykonać dla Was w ramach serwisu WC. Są to między innymi dezynfekcja, wywóz szamba, sprzątanie kabin sanitarnych oraz pełen serwis WC.

Sprzedaż

W Poznaniu, tak jak w innych większych miastach, działa wiele firm, które sprzedają toalety przenośne. Jedną z nich jest Clipper, ale oprócz nich możemy również wyróżnić firmy działające w obrębie całego kraju i nie tylko. Taką firmą jest Toyka, która może kojarzyć się z tą pierwszą polską firmą, która zaczęła projektować i produkować własne toalety przenośne. Innym, wartym uwagi przedsiębiorstwem jest Satellite Industries. Ten amerykański gigant ma swoje oddziały również w Polsce i oferuje sprzedaż całych kabin oraz komponentów przeznaczonych do wzbogacania wyposażenia kabiny.