Wynajem toalet przenośnych Zabrze

Wynajem toalet przenośnych jest bardzo ważny w przypadku organizacji imprez masowych oraz ewentualnych placów budowy, na których przewija się spora liczba ludzi. Odpowiednie dobranie liczby oraz rodzajów kabin typu toalety przenośne pozwoli nie tylko zadbać o środowisko, lecz także o zdrowie ogółu, które czasowo funkcjonuje wokół kabiny WC. W okolicach Zabrza funkcjonuje wiele różnych rodzajów firm specjalizujących się w wynajmie toalet przenośnych, których oferta może się różnić. Sprawdź jakie przedsiębiorstwa funkcjonują w rejonie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego już teraz!

Toalety przenośne w Zabrzu

Zanim przejdziemy do usługi wynajmu toalet przenośnych na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, warto pochylić się nad pojęciem „wynajem toalety przenośnych”, a także czym są same toalety przenośne. Toalety przenośne to nic innego jak wszystkim nam dobrze znane kabiny typu toalety przenośne, które służą jako tymczasowe zaplecze sanitarne, które możemy spotkać podczas wydarzeń na otwartej przestrzeni oraz na placach budowy i w tych przypadkach wydają się najlepszym możliwym rozwiązaniem, które można zaproponować uczestnikom imprezy masowych oraz pracownikom budowy. Co ciekawe, „toalety przenośne” to nie tylko toalety, które widzimy na otwartej przestrzeni (czyli te tzw. toy toye), lecz także wszystkie kontenery, w których znajdują się również toalety, umywalki i pisuary.

Toalety przenośne możemy podzielić na dwa typy:

  • toalety przenośne przeznaczone do użytku publicznego, czyli wyżej opisane kabiny typu toy toy oraz kontenery przenośne z toaletami w środku. Takie toalety mogą funkcjonować na dwa różne sposoby: mogą być podłączone pod kanalizację i bieżącą wodę lub mogą posiadać zbiornik, w którym zbiera się wszelkie nieczystości,
  • toalety przenośne przeznaczone do użytku prywatnego, czyli toalety turystyczne. Te wyglądem przypominają większe nocniki z wbudowanym zbiornikiem na nieczystości. Taki zbiornik opróżnia się na dwa sposoby: w punkcie odbioru ścieków lub poddaje się jej obróbce chemicznej na skutek, której zostają zneutralizowane wszystkie szkodliwe substancje.

Warto zaznaczyć w tym miejscu, że nie każdy typ toalet przenośnych nadaje się do wynajęcia. Kabiny przenośne typu toj toj, których przeznaczeniem jest publiczne zaspokajanie potrzeb, są najczęściej wynajmowanym rodzajem toalet przenośnych. Co można rozumieć przez pojęcie „wynajem toalet przenośnych”? Nic innego jak czasowe wynajmowanie przez firmę kabin sanitarnych na określony czas. Zdarza się również, że w cenie wynajmu firma oferuje czyszczenie WC. Serwis taki jest jednak rzadkością, jeśli chodzi o darmowy dodatek do wynajmu toalety. Tę usługę wykonuje większość firm zajmujących się wynajmem toalet przenośnych, ale za dodatkową opłatą. Jak wygląda serwis toalet przenośnych?

Serwis, to usług obejmująca w sobie kompleksowe czyszczenie oraz dezynfekcję całej kabiny sanitarnej. Obejmuje wyczyszczenie zapełnionego zbiornika na nieczystości, a także zalanie go płynem dezynfekująco-zapachowym oraz uzupełnienie wszelkich braków w kabinie (takich jak papier toaletowy i ewentualnie mydło).

Firmy funkcjonujące w mieście Zabrze

W wielu miastach w Polsce obecnych jest wiele firm, które prowadzą wynajem toalet przenośnych. Jedną z tych firm jest WC Serwis, który działa w Zabrzu od ponad siedmiu lat (według Google). Oferują oni wynajem toalet przenośnych, które różnią się od siebie wyposażeniem oraz wyglądem. Dzięki tej firmie możecie zaopatrzyć miejsce rekreacji oraz miejsca imprez masowych, place budowy oraz nawet przystanki komunikacji miejskiej w zaplecze sanitarne, które jest częściej potrzebne, niż mogłoby się to wydawać. W ich ofercie znajdziecie zarówno pojedyncze kabiny sanitarne, jak i kontenery, w których mieszczą się co najmniej dwie toalety w każdej z toalet (kontenery podzielone są na toaletę damską i męską).

Inną godną uwagi firmą jest Clipper. Zaletą, która może przyciągać klientów do właśnie tej firmy, jest między innymi sprzedaż oraz wynajem kabin, więc jeśli chce ktoś zaopatrzyć się w kabinę na własność, to powinien skorzystać z usług tej firmy. W sprzedaży mają oni, chociażby pojedyncze toalety przenośne, zestaw Clip Trio (jest to połączenie trzech kabin w jedno, tworząc kompleksowe zaplecze sanitarne zawierające w sobie toaletę oraz prysznic), a także toalety leśne, które są przyjazne dla środowiska i idealnie wpasowują się w leśną aurę, nie psując krajobrazu plastikiem – całość wykonana jest z zaimpregnowanego drewna tak, aby wytrzymała nawet najmniej sprzyjające drewnu pogody.

Wynajem toalet przenośnych Zabrze

Na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, w tym w Zabrzu funkcjonuje kilka firm, które specjalizują się w wynajmie toalet przenośnych. Jedną z nich poznaliście wyżej i specjalizuje się ona zarówno w krótkoterminowym, jak i długoterminowym wynajmie toalet przenośnych. Jednak nie jest to jedyna firma, która oferuje swoje usługi na terenie tego miasta. Inną firmą, która oferuje na terenie Zabrza wynajem toalet przenośnych, jest Śmieci.eu. Jest to jednak podmiot, który nie ma swojej siedziby w Zabrzu, co jednak nie wpływa na ich działalność na tym terenie.

Oczywiście Clipper również oferuje wynajem swoich kultowych Clip Clop’ów na terenie Zabrza. Ta firma oferuje także wynajem innych swoich modeli, które sprawdzą się przy okazji wielu wydarzeń.

Sprzedaż toalet przenośnych Zabrze

Działalności, które prowadzą detaliczną sprzedaż toalet przenośnych w Zabrzu, jest stosunkowo sporo, ale żadna z nich nie ma swojej siedziby w tym mieście, więc nie ma możliwości obejrzenia kabin na własne oczy przed zakupem. Istnieje wiele firm, które sprzedają swoje toalety na terenie całej Polski. To między innymi Toyka oraz Satellite Industries. Podaje te dwa podmioty z dwóch powodów – są to jedne z najbardziej doświadczonych firm, jeśli chodzi o sprzedaż toalet przenośnych funkcjonujących na terenie Polski, lecz także ich oferta jest na tyle bogata, że klient może sam sobie dobrać wyposażenie, a nawet kupić osobne części, które można zamontować w toalecie. Firmy te są hegemonami, jeśli chodzi o sprzedaż toalet przenośnych na terenie Polski, a Satellite Industries, to gigant na skalę światową, dlatego są oni naprawdę godni uwagi.